Gnee Steelהוא יצרן מקצועי שלסגסוגות על בסיס ניקל 718, ניקל 201, ניקל 202, Hastelloy C-276, Hastelloy C-22, Hastelloy B, Hastelloy C-4, Inconel Alloy 600, Inconel 625, Inconel 718, Inconel X-750, IncoloH, 800/800, Alloy Incoloy 825, Monel Alloy 400, Monel K500וסגסוגות-בטמפרטורה גבוהה. אנו מתמחים בייצור ומכירה של חומרי סגסוגת.Gnee Steelהמוצרים של החברה נמצאים בשימוש נרחב בתעשיות תעופה וחלל, כימיקלים, חשמל, רכב ואנרגיה גרעינית, ואנחנו יכולים לספק פתרונות חומרי סגסוגת מותאמים אישית בהתאם לצרכי הלקוח.
היינס 230 לעומת סגסוגות אינקונל 718: מה ההבדל?

היינס 230 לעומת סגסוגות אינקונל 718: מה ההבדל?
הן היינס 230 והן אינקונל 718 הן סגסוגות-על מבוססות- ניקל-בעלות ביצועים גבוהים, אך החוזקות שלהן נעוצות באזורים שונים: היינס 230 מציעה יציבות תרמית מעולה-לטווח ארוך ועמידות חמצון, עד 2100 מעלות פרנהייט (1149 מעלות ); בעוד ש-Inconel 718 מציג חוזק תנובה וחוזק מתיחה גבוהים יותר בטמפרטורות נמוכות אך עדיין גבוהות יחסית (עד 1300 מעלות פרנהייט או 700 מעלות). היינס 230 משמש לעתים קרובות ביישומים הדורשים עמידות גבוהה במיוחד בחום, בעוד ש-Inconel 718 מתאים יותר ליישומי מתח גבוהים.{14}
האם Inconel 718 קשה לעיבוד?
סגסוגת Inconel 718 היא חומר בשימוש נפוץ בתעשיית התעופה והחלל, בעל חוזק מעולה ועמידות בחום-אך מאפיינים אלו ממש מקשים על העיבוד. Inconel 718 נוטה להתקשות עבודה מהירה, ויוצר טמפרטורות גבוהות במיוחד בממשק כלי העבודה-, ובכך מאיץ את שחיקת הכלים.

היינס 230 סקירה כללית
היינס 230 היא סגסוגת-על על בסיס-ניקל הידועה בחוזק הטמפרטורה הגבוהה-, עמידות החמצון ועמידותה. המרכיבים העיקריים שלו כוללים ניקל, כרום, טונגסטן ומוליבדן, עם כמות קטנה של לנתנום. הרכב זה נותן לו יציבות וביצועים מצוינים בסביבות קיצוניות, במיוחד בטמפרטורות של עד 2100 מעלות F (1149 מעלות).
סקירה כללית של Inconel 718
Inconel 718 הוא סגסוגת-על חשובה נוספת של ניקל-כרום, המאופיינת במיוחד בתכולה הגבוהה של ברזל, ניוביום ומוליבדן. הוא מכיל גם כמויות קטנות של טיטניום ואלומיניום, המשפרים את התכונות המכניות שלו כמו גם את עמידות החמצון והקורוזיה שלו. Inconel 718 נמצא בשימוש נרחב ביישומים הדורשים חוזק ועמידות גבוהים בטמפרטורות גבוהות, אם כי טמפרטורת הפעולה שלו מעט נמוכה מזו של היינס 230.

היינס 230 מול אינקונל 718 סגסוגות
השוואה של ההרכב הכימי של סגסוגות היינס 230 ושל Inconel 718
| אֵלֵמֶנט | היינס 230 (אחוז משוער) | Inconel 718 (אחוז משוער) |
|---|---|---|
| ניקל (ני) | 58-60% | 50-55% |
| Chromium (Cr) | 20-22% | 18-21% |
| טונגסטן (W) | 14-16% | כמויות עקבות |
| מוליבדן (מו) | 1-2% | 2.8-3.3% |
| ברזל (Fe) | סכומים מזעריים | 18-20% |
| ניוביום (Nb) | כמויות עקבות | 4.75-5.5% |
| לנתנום (לה) | לְהַצִיג | לא צוין |
| טיטניום (Ti) | לא צוין | 0.65-1.15% |
| אלומיניום (אל) | לא צוין | 0.20-0.80% |
השוואת מאפיינים מכניים של היינס 230 ו-Inconel 718
| נֶכֶס | היינס 230 | אינקונל 718 |
|---|---|---|
| צְפִיפוּת | 8.97 גרם/ס"מ³ | 8.19 גרם/ס"מ³ |
| טווח התכה | 1323-1371 תואר | 1260-1336 מעלות |
| חוזק מתיחה (RT) | 785 MPa (דקה) | 1240 MPa (דקות) |
| חוזק תשואה (קיזוז של 0.2%, RT) | 310 MPa (דקה) | 1035 MPa (דקה) |
| התארכות (RT) | 40% (דקות) | 12% (דקות) |
| קשיות (RT, טיפוסי) | 90 HRB | 36 HRC |
ביצועי-טמפרטורה גבוהים של היינס 230 ו-Inconel 718
אחד הגורמים המרכזיים בהערכת ביצועי-טמפרטורות גבוהות הוא היכולת של חומר לשמור על חוזק בטמפרטורות גבוהות.
היינס 230
להיינס 230 יש נקודת התכה גבוהה של כ-2200 מעלות, ובכך מתפקד מצוין בסביבות קיצוניות של טמפרטורות גבוהות-. בשל תכולת הכרום והטונגסטן הגבוהה שלה, סגסוגת זו שומרת על עמידות טובה לחמצון בטמפרטורות של עד 2100 מעלות F (1150 מעלות ), מה שהופך אותה לאידיאלית עבור תנורים תעשייתיים, טורבינות גז, וסביבות אחרות בטמפרטורה גבוהה- הדורשות יציבות-לטווח ארוך במיוחד.
אינקונל 718
ל-Inconel 718 יש נקודת התכה נמוכה יותר של כ-1300 מעלות, אך שומר על ביצועים טובים בטמפרטורות גבוהות למדי (בדרך כלל עד 1800 מעלות F (982 מעלות)). זה מתאים במיוחד ליישומים שבהם הטמפרטורות אינן חורגות מטווח זה. סגסוגת זו מתפקדת בצורה יוצאת דופן גם בטמפרטורות נמוכות יותר (מתחת ל-500 מעלות F או 260 מעלות), ומספקת חוזק מעולה ועמידות חמצון עבור יישומים הדורשים חשיפה מתמשכת לטמפרטורות גבוהות בינוניות.
השוואה של עמידות חמצון של היינס 230 ו-Inconel 718
עמידות לחמצון קובעת את יכולתו של החומר לעמוד בפני סביבות קורוזיביות בטמפרטורות גבוהות.
היינס 230
היינס 230 מציג עמידות מצוינת לחמצון בסביבות מחמצנות גבוהה, כגון תנורים תעשייתיים ומערכות פליטה. שכבת התחמוצת היציבה הנוצרת על פני השטח של היינס 230 מגנה על המתכת הבסיסית מפני חמצון נוסף. מאפיין זה יתרון במיוחד עבור יישומים הדורשים חשיפה-לטווח ארוך לטמפרטורות גבוהות ולאטמוספרות מחמצנות.
אינקונל 718
Inconel 718 גם הוא בעל עמידות מצוינת לחמצון, אך הוא מתאים יותר לסביבות המכילות כימיקלים קורוזיביים כגון יוני כלוריד, חומצה גופרתית וחומצה חנקתית. תכולת הכרום והניקל הגבוהה של Inconel 718 הופכת אותו לחומר מועדף עבור עיבוד כימי ותעשיות ימיות, בהן נדרשות חוזק גבוה ועמידות בפני קורוזיה כימית חזקה.
השוואה בין הביצועים של היינס 230 ו-Inconel 718:
התנגדות לזחילה:היינס 230 מציג בדרך כלל חוזק קרע זחילה מצוין לטווח ארוך בטמפרטורות מעל 1200 מעלות F (649 מעלות).
רְתִיכוּת:לשניהם יכולת ריתוך טובה, אבל היינס 230 ידוע ביציבות המבנית יוצאת הדופן -לטווח ארוך לאחר חשיפה לטמפרטורה- גבוהה.
יישומים של היינס 230 ו-Inconel 718
היינס 230:רכיבי טורבינת גז, תאי בעירה, מתקני ניטרד ותנורים בטמפרטורה- גבוהה.
Inconel 718:רכיבי מנועי תעופה וחלל, טורבינות גז, מנועי רקטות וכורים גרעיניים.
Gnee Steel מספקת גם מוצרי Inconel 718 בהתאמה אישית בגדלים ומפרטים שונים. אנא שלח לנו את הציורים שלך לקבלת הצעת מחיר!

Gnee Steel היא יצרנית מקצועית של סגסוגות שונות על בסיס ניקל{{0}, כולל ניקל 201, ניקל 202, Hastelloy C-276, Hastelloy C-22, Hastelloy B, Hastelloy C-4, Inconel Alloy 600, Inconel 625, Inconel X-7, Alloy, Inconel 718, Inconel 710, Alloy 800, Incoloy 800H/HT, Incoloy 825, Monel Alloy 400, Monel K500 וסגסוגות בטמפרטורה גבוהה. אנו מתמחים בייצור ומכירה של חומרי סגסוגת. המוצרים של Gnee Steel נמצאים בשימוש נרחב בתעשיות תעופה וחלל, כימיות, חשמל, רכב ואנרגיה גרעינית, ואנו יכולים לספק פתרונות חומרי סגסוגת מותאמים אישית בהתאם לצרכי הלקוח. לשאלות מחיר חומרי סגסוגת או לבקשת פתרונות חומרי סגסוגת מותאמים אישית, אנא אל תהסס לפנות אלינו בכתובתru@gneesteelgroup.com לקבלת הצעת מחיר.

